Czy warto korzystać z usług doradców kredytowych?
Znalezienie korzystnego kredytu spędza Ci sen z powiek? Skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego. Czym się on zajmuje i czy można mu zaufać? Sprawdź, ile kosztuje doradca kredytowy i kiedy warto skorzystać z jego usług.
Czym zajmuje się doradca kredytowy?
W ostatnich latach rośnie zainteresowanie usługami doradców i pośredników kredytów. Jaka jest ich rola? Przede wszystkim ich zadanie polega na znalezieniu korzystnej oferty kredytu i negocjacji z bankiem lub instytucją finansową. Łączą interesy obu stron: banku lub instytucji finansowej – pozyskują nowych klientów oraz klientów dla których szukają jak najlepszych ofert.
Co sprawdza doradca kredytowy?
Aby doradca kredytowy mógł polecić nam korzystny produkt, musi sprawdzić szczegółową ofertę banków, a także nasze możliwości finansowe. W tym celu weryfikuje takie rzeczy jak:
- zdolność kredytowa – doradcy kredytowi sprawdzają historię kredytową, aktualne zobowiązania i obecną sytuację finansową swoich klientów. Wysokość zarobków, ilość osób na utrzymaniu oraz wykonywany zawód – to tylko niektóre parametry, które bierze się pod uwagę, oceniając zdolność kredytową. A ta jest kluczowa, aby ustalić wysokość i parametry kredytu dostępnego dla klienta.
- oferty banków – rolą doradcy kredytowego jest również porównanie ofert banków. Nie zawsze bowiem jest jasne, które warunki są najkorzystniejsze w danym przypadku. Doświadczenie oraz wiedza doradcy pomaga wybrać korzystną ofertę.
Doradcy kredytowi mogą również negocjować z bankami, aby uzyskać jak najlepsze warunki. Ponadto pomagają wypełnić niezbędne wnioski i zebrać potrzebną dokumentację. Dzięki temu można nie martwić się formalnościami.
Ile kosztuje doradca kredytowy?
Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje doradca kredytowy. W końcu jego usługi mogą przełożyć się na niższą ratę kredytu, a tym samym – na oszczędności. Jak się jednak okazuje, klienci nie płacą mu bezpośrednio. Trzeba bowiem wiedzieć, że zarówno doradcy, jak i pośrednicy kredytowi są opłacani przez banki i inne instytucje udzielające produktów finansowych. Z tego powodu współpracują oni z wieloma firmami, aby móc wybrać dla klienta najkorzystniejszą opcję, dzięki której otrzymają prowizję.
Jak już pisaliśmy, doradca działa nie tylko po stronie klienta. Współpracuje również z bankami, pozyskując dla nich klientów. Dlatego za podpisaną umowę, otrzymuje wynagrodzenie w postaci prowizji. Ta opłata jest doliczona do całkowitego kosztu kredytu i najczęściej wynosi kilka procent wartości zobowiązania.
Doradca kredytowy – czy warto skorzystać z jego usług?
Czy doradca kredytowy jest osobą godną zaufania? Ponieważ nie może nim zostać każdy, są to osoby, którym można zaufać. Dzięki nim klient otrzymuje najbardziej korzystną propozycję, która jest wybierana spośród ofert dostępnych w różnych bankach. Doradca negocjuje także parametry kredytu.
Dlatego doradcy kredytowi sprawdzą się w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w
ocenie produktów bankowych. Z ich usług mogą skorzystać także ci klienci, którzy nie mają czasu na porównanie ofert, negocjacje i sprawdzanie warunków.
Doradcy kredytowi cieszą się coraz większym zaufaniem wśród klientów banków. Pomagają wybrać kredyt lub pożyczkę na korzystnych warunkach, a do tego zapewniają wsparcie podczas wypełniania wszelkich formalności. Dzięki temu klient unika błędów, a także oszczędza czas, który musiałby przeznaczyć na porównywanie ofert.